مشاوره در تلگرام مشاوره در تلگرام
سرخ شدن صورت نشانه چیست


: 689

گاهی سرخ شدن صورت می تواند یک واکنش طبیعی صورت باشد اما گاهی میتواند یک نشانه از مشکلی در بدن باشد. در این مطلب دلایل سرخ شدن صورت را بررسی می کنیم.

تغییرات حالت انسان بر چهره تاثیر فراوانی دارد. گاهی بر اثر خجالت، استرس، عصبانیت و یا شادی صورت انسان به سرعت قرمز می شود که این یک واکنش طبیعی در بدن است. اما گاهی این موضوع فراتر از تغییر حالت روحی است و می تواند نشانه ای از مشکلی در اندام داخلی بن باشد که باید جدی گرفت شود. در این مقالهتمامی دلایل سرخ شدن صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

پزشکان معتقدند زمانی که جریان خون در یک نقطه زیاد شود ( مثل گونه ها) باعث میشود کم کم رگ های خونی بزرگ و گشاد شوند و در نتیجه به صورت قرمز شود. البته علاوه بر قرمزی به خاطر جریان شدید خون گرما هم ایجاد میشود. ممکن است حالت شدید عاطفی، ترس، اضطراب و یا غذاهای ادویه دار و .. باعث سرخی شود که در این حالات نیاز به مراجعه به پزشک نیست.

به گفته پزشکان،قرمزی صورت زمانی رخ می‌دهد که جریان خون به قسمت‌های مشخص مانند گونه‌ها افزایش پیدا کند.این امر باعث می‌شود تا رگ های خونی گشاد شود و درنتیجه پوست صورت قرمز و گاهی هم گرم ‌شود.
در برخی از موارد قرمزی صورت با افزایش تعریق و فشارخون همراه است.
در اغلب موارد این حالت نیاز به تداخل پزشکی ندارد به‌ویژه اگر دلیل آن حالت‌شدید عاطفی،مصرف غذاهای ادویه‌دار،مصرف مشروبات الکلی و قرار گرفتن در دمای بالا باشد.